Szukaj, a będziesz znaleziony

Napisał

Księga Przysłów zawiera tyle mądrości, rad, pouczeń, że nawet krótkie jej fragmenty (takie choćby, jak pierwsze czytanie), można byłoby czytać przez tydzień i wciąż coś dla siebie znajdować. A może właśnie o to chodzi – rzetelnie szukać Pana w Jego Słowie, każdego dnia sięgać po fragment Pisma, żeby uczyć się mądrości? I nie o wiedzę chodzi, a o bliskość, spotkanie, bo sam Jezus najbliższym sobie nazywa tego, kto słucha Jego Słowa.

Szukaj, a będziesz znaleziony – posłuchaj homilii na Soundcloud

Liturgia Słowa na wtorek XXV tygodnia (rok II)

(Prz 21, 1-6. 10-13)
Serce króla – kanały wody w ręku Pana, zwraca je tam, dokąd sam zechce. Każdego droga jest prawa w jego oczach, lecz Pan osądza serca. Przestrzeganie prawa i sprawiedliwości lepsze dla Pana niż krwawe ofiary. Wyniosłe oczy i harde serce – ta lampa występnych jest grzechem. Zamiary pracowitego prowadzą do zysku, a wszystkich śpieszących się – do straty. Nabywanie skarbów językiem kłamliwym to słabnący oddech szukających śmierci. Dusza występnego pragnie zła, bliźni w jego oczach nie znajduje łaski. Gdy karzą szydercę, mądrzeje naiwny, gdy pouczają mądrego, on wiedzy nabywa. Sprawiedliwy ma wgląd w dom bezbożnego, sprowadza zło na bezbożnych. Kto uszy zatyka na krzyk ubogiego, sam będzie wołał, lecz nie otrzyma odpowiedzi.

(Łk 8, 19-21)
Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu. Oznajmiono Mu: “Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą”. Lecz On im odpowiedział: “Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je”.

Loading