Niewierna oblubienica

Napisał

Mieć niewierną oblubienicę to nie tylko porażka, rozczarowanie, ale przede wszystkim ból, i to taki, że nikt by długo nie tkwił w relacji, w której byłby ciągle zdradzany. A Bóg kocha oblubienicę niewierną, która nadużywa Jego dobroci, nie zdając sobie sprawy, iż przestałaby istnieć, gdyby Bóg tylko na moment przestał ją kochać. Raniony wciąż na nowo przez ciebie, nigdy nie przestaje walczyć o twoją miłość i nieustannie szepcze swoją miłość wprost do twego serca.

franciszkanie · Homilia: poniedziałek XIV tygodnia – 6 VII 2020

 

Liturgia Słowa

(Oz 2,16.17b-18.21-22)
To mówi Pan: Chcę przynęcić niewierną oblubienicę, na pustynię ją wyprowadzić i mówić do jej serca i będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości, gdy wychodziła z egipskiego kraju. I stanie się w owym dniu – wyrocznia Pana – że nazwie Mnie: Mąż mój, a już nie powie: Mój Baal. I poślubię cię sobie [znowu] na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana.

(Mt 9,18-26)
Gdy Jezus mówił, pewien zwierzchnik synagogi przyszedł do Niego i, oddając pokłon, prosił: Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie . Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim. Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Bo sobie mówiła: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Jezus obrócił się, i widząc ją, rzekł: Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła. I od tej chwili kobieta była zdrowa. Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi. A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

franciszkanie · Homilia: poniedziałek XIV tygodnia – 6 VII 2020

Loading