a gdyby…

Napisał

A gdyby przyszli do ciebie? Ja już to przeżyłem… Byłem proboszczem w USA. Ich było czworo. Młodzi. O różnym kolorze skóry. Przyszli zapytać czy dałbym im jakieś schronienie, bo zamierzają w tym mieście jutro głosić Ewangelię. Ale było po 22.00, więc pobłogosławiłem ich na drogę i wściekły (bo już ze snu obudzony), położyłem się znowu. I wtedy przyszła refleksja, ale nie sen… Nawet odmawianie Różańca nie pomogło. Nie zasnąłem. Wsiadłem w auto i pojechałem ich szukać. Znalazłem przy następnej katolickiej parafii, do której pukali z dokładnie takim samym skutkiem. Przywiozłem do domu, nakarmiłem, przenocowałem. Jak widać żyję do dziś. A oni następnego dnia po porannej Eucharystii poszli spytać biskupa, czy pozwoli im wołać o miłości Bożej na ulicach. Może przyjdą także do ciebie. Jesteś gotów???

franciszkanie · Homilia: czwartek XIV tygodnia – 9 VII 2020

SŁOWO NA DZIŚ:

(Oz 11,1.3-4.8c-9)
Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem, i syna swego wezwałem z Egiptu. A przecież Ja uczyłem chodzić Efraima, na swe ramiona ich brałem; oni zaś nie rozumieli, że troszczyłem się o nich. Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę – schyliłem się ku niemu i nakarmiłem go. Moje serce na to się wzdryga i rozpalają się moje wnętrzności. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja – Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać.

(Ps 80,2-3.15-16)
REFREN: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie

Usłysz, Pasterzu Izraela,
Ty, który zasiadasz nad cherubinami.
Zbudź swą potęgę
i przyjdź nam z pomocą.

Powróć, Boże Zastępów,
wejrzyj z nieba, spójrz i nawiedź tę winorośl.
I chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
latorośl, którą umocniłeś dla siebie.

(Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Mt 10,7-15)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy. A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.

Loading