spojrzenie

Napisał

Każdego droga jest prawa w jego oczach – jestem dobrym człowiekiem, nic wielce złego nie zrobiłem, jestem porządnym katolikiem. Często słyszałem takie słowa. Faktycznie trudno czasami dostrzec, że coś jest nie tak, a warto spróbować spojrzeć we własne serce oczami Boga. Chociaż to może wydawać się trudne, ale wielką pomocą w takim spojrzeniu jest światło słowa Bożego. Jaka jest kondycja mojego serca? Ci, którzy słuchają słowa Bożego mogą właśnie tak spojrzeć w swoje serca, aby być bratem czy siostrą Jezusa. Oczywiście można zobaczyć w sercu rzeczy, o których nie chciało się pamiętać, albo inne, które są mało wygodne, kłujące czy brzydkie. Słowo Boże, które rozbrzmiewa w sercu ma wielką moc samego Boga i może to wszystko, co jest niepochlebne przemienić na chwałę Boga.

Czytanie (Prz 21, 1-6. 10-13) – Pouczenia Mądrości – Czytanie z Księgi Przysłów

Serce króla – kanały wody w ręku Pana, zwraca je tam, dokąd sam zechce. Każdego droga jest prawa w jego oczach, lecz Pan osądza serca.
Przestrzeganie prawa i sprawiedliwości lepsze dla Pana niż krwawe ofiary.
Wyniosłe oczy i harde serce – ta lampa występnych jest grzechem.
Zamiary pracowitego prowadzą do zysku, a wszystkich śpieszących się – do straty.
Nabywanie skarbów językiem kłamliwym to słabnący oddech szukających śmierci.
Dusza występnego pragnie zła, bliźni w jego oczach nie znajduje łaski. Gdy karzą szydercę, mądrzeje naiwny, gdy pouczają mądrego, on wiedzy nabywa.
Sprawiedliwy ma wgląd w dom bezbożnego, sprowadza zło na bezbożnych. Kto uszy zatyka na krzyk ubogiego, sam będzie wołał, lecz nie otrzyma odpowiedzi.

Ewangelia (Łk 8, 19-21) -Krewni Chrystusa- Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Przyszli do Jezusa Jego Matka i bracia, lecz nie mogli dostać się do Niego z powodu tłumu.
Oznajmiono Mu: «Twoja Matka i bracia stoją na dworze i chcą się widzieć z Tobą».
Lecz On im odpowiedział: «Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je».

 

Loading